Historie společnosti: Cesta časem

Skupina STADA Group staví na svých německých kořenech a již 125 let nabízí vysoce kvalitní a cenově dostupné léčivé přípravky, a tím přispívá ke zdraví lidí.


V České republice společnost STADA pečuje o potřeby pacientů již více než 25 let.

STADA je tradiční farmaceutická společnost, založená v roce 1895 v Drážďanech. Od 50. let firma sídlí v německém Bad Vilbelu poblíž Frankfurtu nad Mohanem. V 80. letech expandovala do zahraničí a díky dalším akvizicím a organickému růstu se z ní stal jeden z předních výrobců generik na světě.

V roce 1997 vznikl předchůdce české pobočky STADA, společnost Aliud Pharma.

STADA oficiálně vstoupila na český trh v roce 2002 a od té doby posiluje svou pozici na trhu.

V roce 2012 převzala STADA zastoupení společnosti Grünenthal v České republice.

Klíčovým milníkem v historii STADA Česká republika byla akvizice společnosti Walmark, která byla dokončena v březnu 2020 v rámci globální růstové strategie pod heslem One STADA

Akvizicí společnosti Walmark STADA významně rozšířila své portfolio volně prodejných výrobků pro péči o zdraví. Spojení přineslo nejen špičkový výrobní závod v Třinci, ale zejména kvalifikované zaměstnance Walmarku. Nyní jako One STADA sdílí cíl, vizi i hodnoty, pracují na společném růstu a investují do moderních technologií, které umožňují pracovat na vývoji a výrobě nových forem produktů. Výrobní závod Walmark se stal globálním centrem excelence STADA pro doplňky stravy. Spolu s výrobním závodem STADA získala taktéž moderní distribuční centrum v Českém Těšíně, které slouží jako klíčový uzel pro distribuci produktů STADA do celé České republiky, ale i širšího evropského regionu. Díky mezinárodní síti STADA nabízíme výrobky z Třince na mnoha trzích po celém světě.

Na tuto silnou expanzi společnosti navázal rozvoj inovativních a biosimilárních léčivých přípravků, a to pro pacienty s Parkinsonovou chorobou, onkologickými a jinými vzácnými onemocněními.

Koncem roku 2021 skupina STADA dosáhla významné dohody a začala distribuovat řadu volně prodejných produktů společnosti Sanofi na českém trhu.

Růst podnikání a rozsah společnosti poskytl příležitost k otevření mnoha nových pracovních míst. V současné době STADA Česká republika zaměstnává tým 400 lidí včetně výrobního závodu v Třinci.

Historie společnosti STADA